Ostra Zieleń

Myśl globalnie, działaj lokalnie

o nas

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie Ostra Zieleń jest funkcjonującą od 2005 roku organizacją pozarządową, w której działają młodzi ludzie poniżej 35 roku życia. Celem Ostrej Zieleni jest promowanie takich wartości jak prawa człowieka, zrównoważony rozwój, demokracja, ekologia, tolerancja, integracja europejska. Chcemy uczyć rozwiązywania konfliktów bez użycia przemocy, przeciwdziałać dyskryminacji, rasizmowi, seksizmowi, homofobii, aktywizować społecznie młodych i społeczności lokalne.

Jak działamy?

organizujemy seminaria, wymiany międzynarodowe, spotkania, dyskusje, koncerty. Reagujemy też na bieżąco na wydarzenia polityczno-społeczne: organizujemy happeningi, bierzemy udział w protestach i demonstracjach. Członkowie Ostrej Zieleni mają możliwość współpracy z podobnie myślącymi młodymi ludźmi z całej Europy. Ostra Zieleń jest częścią Federation of Young European Greeens (FYEG), czyli Federacji Młodych Europejskich Zielonych. Federacja ta skupia „zielone” młodzieżowe organizacje pozarządowe i młodzieżówki Zielonych z całej Europy. Aby zacieśnić współpracę z ludźmi z Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkan, Ostra Zieleń została też organizacją partnerską Cooperation and Development Network in Eastern Europe (CDNEE), czyli Siecią Kooperacji i Rozwoju w Europie Wschodniej. Ta organizacja również skupia młodzieżowe organizacje pozarządowe, od Litwy aż po Albanię.

Wesprzyj nas

Już 27 października odbędzie się nasz jesienny kongres, na którym omówimy sprawy bieżące, wybierzemy nowe władze oraz wytyczymy priorytety na przyszłe lata. Podczas wyjazdu odbędzie się również akcja lokalna przygotowana przez Katowickie koło. Ostra Zieleń to organizacja mająca członków i członkinie w całej Polsce przez co mamy mało okazji do spotykania się w większym gronie. Pomóż nam zorganizować kongres, wpłać drobną darowiznę przez serwis zrzutka.pl lub przelewem na konto. Dziękujemy!

Podziel się!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn